چهارشنبه, 03/23/1397 - 14:39 azarbayjangharbi
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه شهداء گفت:

دولت از ظرفیت اردوهای جهادی در آذربایجان غربی حمایت کند+تصاویر

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: مسئولان دولتی آذربایجان غربی از ظرفیت اردوهای جهادی و طرح هجرت عملی تر حمایت کنند تا قسمتی از کارها انجام شده و اوقات فراغت جوانان پر شود.
دولت از ظرفیت اردوهای جهادی در آذربایجان غربی حمایت کند+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی سپاه شهداء استان آدربایجان غربی، سرهنگ شهروز حیدریان در نخستین جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای هجرت و جهادی دانش آموزی و دانشجویی که در محل سالن شهید نیکخواه استانداری آذربایجان غربی برگزار شد اظهار داشت: از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به اردوهای هجرت و بسیج سازندگی بسیار تأکید شده که اهمیت این مهم را بیش از هر موضوع دیگری به همگان نشان می‌دهد که اوقات فراغت جوانان را تشکیل می‌دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل این جلسات هم برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان است که امروز یکی از دغدغه‌های بزرگ ماست که این اردوها می‌تواند نقش مؤثری در پر کردن این اوقات داشته باشد و تعلق خاطری که توسط جوانان در این اردوها مشاهده می‌شود باید قدر دانسته شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: انتظار می‌رود مسئولان دولتی از ظرفیت اردوهای جهادی حمایت کنند که می‌توان به مرمت 200 تا 300 مورد مدرسه در سطح استان اشاره کرد که خدمت بزرگی به آموزش و پرورش استان و آحاد مختلف جامعه است.

وی با اشاره به اینکه هدف ما از این اردوها در وهله نخست پر کردن اوقات فراغت جوانان است تصریح کرد: حمایت ما از این اردوها باید افزایش یابد چراکه خلأ حمایت از اردوهای جهادی و هجرت بسیار ناچیز است و امید می‌رود از چنین ظرفیت‌های چشم پوشی نشود.

حیدریان بیان کرد: پتانسیلی که در جوانان ما نهفته است باید شکوفا شود چرا که این جوانان آینده دار و زمامدار کشور و حکومت هستن از این رو باید کارهایی را از امروز به جوانان سپرد.

وی یادآور شد: در بحث مرمت و بازسازی مدارس بیش از 3 هزار مدرسه از ارائه خدمات توسط اردوهای جهادی منتفع شده‌اند و حق‌الزحمه استادکاران و وسایل کاری توسط آموزش و پرورش استان صورت می‌گیرد و با پایان ماه مبارک رمضان برنامه‌های ما شروع می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهدای آذربایجان غربی افزود: جهاد کشاورزی نیز می‌تواند در این میان گوشه‌ای از کارها همانند ایاب و ذهاب و جلوگیری از بیماری‌های کشاورزی جلوگیری کنند و انتظارات زیادی از این بخش نداریم بلکه انتظار می‌رود برنامه‌ها و عرصه‌هایی را برای ما تعریف کنند تا بتوانیم اقدامات خود را به خوبی پیش ببریم و موضوعی بسیار در این میان محسوس است مشکلات آبی است که می‌توان با آموزش مردم از بروز خیلی از مشکلات جلوگیری کرد.

وی تصریح کرد: سازوکارهای قانونی برای بسیج سازندگی فراهم شده و امروز به عنوان دستگاه اجرایی شناخته می‌شود از این رو دستکاه‌های دولتی می‌توانند برنامه‌های خود را به بسیج سازندگی واکذار کنند تا بتوان در بخش‌های عام‌المنفعه کارهای را پیش برد و امروز توان خود را در تمامی زمینه‌های نشان داده‌ایم.

حیدریان اظهار داشت: در بخش فنی و حرفه‌ای، دامپزشکی، برنامه‌های فرهنگی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و دیگر بخش‌ها می‌توان با برنامه‌هایی اوقات فراغت سالمی را برای مردم منطقه ایجاد کرد که بسیاری از اوقات توسط اردوهای جهادی چنین برنامه‌هایی برگژار می‌شود که انتظار می‌رود دستگاه‌های دولتی چنین کارهایی را در دست بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: اداره امور عشایر با ارائه خدمات پزسکی، اداره تبلیغات اسلامی با اعزام مبلغان دینی و روحانیون و هر دستگاهس که می‌تواند دست ما را در این بحث یاری کند در خدمتشان هستیم تا این اردوهای را به نحو احسن به سرمنزل مقصود برسانیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.