شناسه خبر :۴۴۶۶

۱۰ هزار نفر آماده حضور در اردوهای جهادی آذربایجان غربی هستند

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ۱۰ هزار بسیجی اعم از دانش آموز و دانشجو در قالب گروه های مختلف تخصصی امسال برای حضور در اردوهای جهادی استان اعلام امادگی کرده اند که پس از ماه مبارک رمضان فعالیت آنان در نقاط مختلف استان آغاز می شود.
نسخه مناسب چاپ

سردار اللهوردی داداش زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد به مناطق محروم اعزام می‌شوند و در بازه‌ های زمانی یک، سه، هفت و ۱۰ روزه به ساکنان این مناطق خدمات رسانی می‌کنند.

وی با اشاره به اهداف کیفی پیگیری شده در اردوهای جهادی اضافه کرد: آشنایی جوانان با کار گروهی در اجتماع، ایجاد محیط سالم و با نشاط در عرصه‌های کار، ایجاد محبوبیت در بین آحاد مختلف مردم، پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی، تسریع در روند اجرایی کارهای عمرانی و کمک به کاهش هزینه‌های دولت از جمله اهداف اجرای این اردوهای جهادی است.

وی بیان کرد: سال گذشته ۶۰۵ گروه جهادی در سطح استان با بیش از ۱۱ هزار نفر بسیجی در راستای اجرای طرح های سازندگی در استان به مناطق و مدارس اعزام شده بودند.

وی گفت: ۳۳۹ مدرسه با هماهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی طی سال گذشته پذیرای گروههای طرح هجرت بودند که در بحث فضاسازی، رنگ آمیزی و شادابی مدارس خدمات رسانی داشتند.

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ۳۰ گروه جهادی نیز در سال گذشته به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شد که شامل بیش از ۳۰۰ نفر بودند.

وی بیان کرد: این گروهها در ۲۲ روستای زلزله زده به ارائه خدمات مختلف فنی و تخصصی در کنار ۳۲ گروه پزشکی در مناطق محروم زلزله زده پرداختند.

ـ اردوهای جهادی مجموعه ای از فعالیت های خود جوش است که توسط دانشجویان، طلاب حوزه های علمیه، دانش آموزان، دانشجویان و سایر جوانان داوطلب در مناطق محروم کشور برگزار می شود.در این اردوها هر فرد و گروه بنابر ظرفیت ها و توانایی های موجود، انواع خدمات از جمله انجام پروژه های عمرانی مورد نیاز منطقه، خدمات کشاورزی، پزشکی، درمانی، آموزشی و تحصیلی را در کنار فعالیتهای فرهنگی ارائه می دهند.بخش اعظم از هدف از برگزاری این اردوهای جهادی، بر پایه سازندگی استوار شده که این سازندگی از خودسازی درونی افراد آغاز و به سازندگی در مناطق محروم خلاصه می شود.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.